وضعیت فوق العاده در ترکیه و فرانسه نباید با یکدیگر مقایسه شوند

وضعیت فوق العاده در ترکیه و فرانسه نباید با یکدیگر مقایسه شوند


پایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:

به گزارش پایگاه خبری 7 تو به نقل از مهر به نقل از آناتولی، وزیر خارجه ترکیه در سفر رسمی خود به ترکیه از اعلام  و تمدید حالت فوق العاده در ترکیه انتقاد کرد.

«ژان مارک آیرو» وزیر خارجه فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با «مولود چاوش اوغلو» همتای ترکیه ای خود گفت: درست است که ترکیه حق دفاع از خود در برابر تروریسم را داشته و نیز می تواند به تمدید زمان حالت فوق العاده مبادرت نماید؛ اما وضعیت فوق العاده در ترکیه و فرانسه دارای مبنای حقوقی مشترکی نیست.

وزیر خارجه فرانسه مدعی شد: در اِعمال حالت فوق العاده در فرانسه، قوای مجریه و قضائیه جدا از هم عمل می کنند؛ به نحوی که قوه قضائیه مستقلانه عمل می کند. ضمن اینکه فرانسه صرفاً به افزایش اختیارات قانونی پلیس می پردازد.

«مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در این کنفرانس خبری مشترک با انتقاد از اظهارات «ژان مارک آیرو»، هدف هر دو کشور از وضعیت فوق العاده را یکسان دانست.

وزیر خارجه ترکیه در این باره تأکید کرد: شرایط و اهداف وضعیت فوق العاده در هر دو کشور مشابه بوده و هر دو برای مبارزه با نهادهای تروریستی به انجام این کار مبادرت نمودند.

پایگاه خبری 7 تو – جدیدترین اخبار ایران و جهان


مشاهده خبر : وضعیت فوق العاده در ترکیه و فرانسه نباید با یکدیگر مقایسه شوند

وضعیت فوق العاده در ترکیه و فرانسه نباید با یکدیگر مقایسه شوندوضعیت فوق العاده در ترکیه و فرانسه نباید با یکدیگر مقایسه شوند

پاسخ دهید