حمل سلاح سرد جرم محسوب می شود

حمل سلاح سرد جرم محسوب می شود


پایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 7 تو، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

کلیات این طرح در جلسه علنی دیروز به تصویب رسیده بود.

نمایندگان با تصویب ماده واحده این طرح مقرر کردند تبصره های زیر به عنوان تبصره های ۱ و ۲ به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ الحاق گردد.

تبصره ۱: حمل سلاح سرد شامل قمه، شمشیر، چاقوی ضامن دار، ساطور، قداره یا پنجه بکس و نیز سایر ادواتی که صرفاً در درگیری فیزیکی و ضرب و جرح کاربرد دارد، جرم محسوب و مرتکب به حداقل مجازات مقرر در این ماده محکوم می گردد. واردات، تولید و عرضه سلاح های مذکور ممنوع است و مرتکب به جزای نقدی درجه ۶ محکوم و حسب مورد این سلاح ها به نفع دولت ضبط یا معدوم می شود.

همچنین طبق تبصره ۲ این ماده: تولید، عرضه و یا حمل ادوات موضوع تبصره ۱ در موارد ورزشی، نمایشی، آموزشی و نیاز ضروری اشخاص برای استفاده شغلی یا دفاع شخصی پس از دریافت مجوز بلامانع است.

نحوه و مرجع صدور مجوز به موجب آئین نامه ای است که ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ ابلاغ این قانون با پیشنهاد وزرای دادگستری و کشور و با همکاری نیروی انتظامی تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

طبق ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی، هر کس به وسیله چاقو و یا هر نوع اسلحه دیگر، تظاهر یا قدرت‌نمایی کند یا آن را وسیله مزاحمت اشخاص یا اخاذی یا تهدید قرار دهد یا با کسی گلاویز شود، در صورتی که از مصادیق محارب نباشد، به حبس از ۶ ماه تا ۲ سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

پایگاه خبری 7 تو – جدیدترین اخبار ایران و جهان


مشاهده خبر : حمل سلاح سرد جرم محسوب می شود

حمل سلاح سرد جرم محسوب می شودحمل سلاح سرد جرم محسوب می شود

پاسخ دهید