زیارت امام رضا (ع) اشتیاق جاودان در دل مردم آذربایجان غربی

زیارت امام رضا (ع) اشتیاق جاودان در دل مردم آذربایجان غربی


پایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
زیارت امام رضا (ع) اشتیاق جاودان در دل مردم آذربایجان غربی اخبار فرهنگی:

به گزارش گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا، امام رضا (ع) تنها امامی است که بارگاه ملکوتی آن حضرت در ایران اسلامی قرار دارد و سالانه مشتاقان میلیونی آن حضرت از گوشه و کنار ایران اسلامی و کشورهای همسایه برای زیارت آن بارگاه ملکوتی راهی مشهد مقدس می شوند.
از جمله مردم مشتاقی که همواره آرزوی دیدن مرقد مطهر امام رضا (ع) را دارند، مردم آذری زبان به ویژه آذربایجان غربی هستند که این عطش آنان حتی با وجود زیارت های متعدد، روز به روز فزونی می یابد.
احمد محمدپور یکی از شهروندان ارومیه ای در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا با اشاره به اینکه برای حضور در مشهد لحظه شماری می کند، تعداد ماه های گذشته از زیارت پیشین را بازگو کرد و افزود: امروز سه سال و ۲ ماه است که از زیارت امام رضا برگشته ام ولی آن حضرت هنوز مرا طلب نکرده است.
وی افزود: نخستین بار در سن هفت سالگی به زیارت آن امام همام رفتم و از آن سال تقریبا هر سال یک بار به زیارت امام رضا(ع) مشرف شده ام.
وی اضافه کرد: ما اعتقاد داریم که امام رضا (ع) باید طلب کند تا فردی به زیارت آن حضرت مشرف شود و حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بیش از سه سال است که من را طلب نکرده است.
شیوا پورعلی نیز که ۲۰ ساله بود نیز در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا گفت: هنوز موفق به حضور در مرقد امام راحل نشده ام ولی مطمئن هستم که به این زودی ها در آن بارگاه حاضر می شوم و درد ودل های خود را با آن حضرت در میان می گذارم.
وی افزود: در گذشته بارها برای حضور در مشهد مقدس آماده شده ام ولی آقا طلبم نکرده ولی امیدوارم این باربه پابوس آن حضرت بروم.
وی اضافه کرد: یکی از شروط ضمن عقد من در ازدواج سه ماه گذشته ام، حضور در حرم مطهر رضوی در اولین زمان ممکن بود که تا ایام عید میسر می شود.
فریده رضازاده بانوی ۸۵ ساله ارومیه ای نیز که در مراسم عزای رضوی با چشمانی اشکبار با خبرنگار ما گفت و گو می کرد، از حضور ۲۰ ساله خود در ایام عزای رضوی در مشهد مقدس گفت و افزود: حدود ۱۰ سالی است که به خاطر سن بالا نمی توانم به سفر مشهد بروم که این امر مهمترین ناراحتی من است.
وی اضافه کرد: تا زمان مرگم بزرگترین آرزوی من حضور در بارگاه ملکوتی امام رضاست که امیدوارم به آن دست یابم.
احمدرضا نادرزاده نیز در همین مراسم با اشاره به اینکه پدر و ماردم نام مرا در بارگاه امام رضا (ع) انتخاب کرده اند، گفت: امیدوارم بتوانم شیعه ای رهرو برای آن حضرت باشم.
وی اضافه کرد: من، هدیه امام رضا (ع) به پدر و مادرم هستم و آنان نیز به خاطر این لطف بی اندازه حضرت ثامن الحجج (ع) نام مرا احمدرضا انتخاب کردند.
وی اظهار کرد: طبق نذر پدر و مادرم، من هر سال یکبار به زیارت امام رضا (ع) می روم و از این کار بسیار خوشحالم.
به گزارش گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا، این ابراز ارادت ها تنها گوشه ای از اراددت های مردم آذربایجان غربی و شیفتگی این مردم به حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) است ولی باید یقین داشت که هزاران نفر نظیر این افراد در شهرها و روستاهای آذربایجان غربی حضور دارند که زندگی خود را مدیون آن حضرت و زیارت آن امام همام می دانند.
۸۱۳۷/۳۰۷۲ ** گزارش: سیده فاطمه سجادی ** انتشار: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

پایگاه خبری 7 تو جدیدترین اخبار ایران و جهان – کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. 7 تو دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر فرهنگ: زیارت امام رضا (ع) اشتیاق جاودان در دل مردم آذربایجان غربی

زیارت امام رضا (ع) اشتیاق جاودان در دل مردم آذربایجان غربی

۲۰ November 2017 | 1:57 pmزیارت امام رضا (ع) اشتیاق جاودان در دل مردم آذربایجان غربی

پاسخ دهید