آموزش خانواده با هدف تعلیم و تربیت دانش آموزان تبدیل به جریان عمومی شود

آموزش خانواده با هدف تعلیم و تربیت دانش آموزان تبدیل به جریان عمومی شودپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
آموزش خانواده با هدف تعلیم و تربیت دانش آموزان تبدیل به جریان عمومی شود در اخبار فرهنگی

کامیاب صدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا اظهار کرد: در این راستا انجمن اولیا و مربیان و به ویژه اولیا باید به عنوان مطالبه از مدیر مدرسه و منطقه بخواهند که دوره های آموزشی را با توجه به مسائل روز جامعه با هدف آگاهی آنان برای تعلیم و تربیت دانش آموزان برگزار کنند.
وی با اشاره به اینکه از ۸۰۰ مدرس آموزش خانواده آموزش و پرورش تهران، حدود ۵۰۰ مدرس به صورت مستمر با این نهاد همکاری می کنند،گفت: ۱۵۰ مدرس آموزش خانواده نیز مردادماه سال جاری در آزمون کشوری مدرسان آموزش خانواده که با حضور ۶۵۰ نفر داوطلب برگزار شد، پذیرفته شدند.
صدری با اشاره به برگزاری دوره آموزشی مدرسان آموزش خانواده طی روزهای ۲۰ تا ۲۳ دی ماه در مدرسه آرمینه مصلی نژاد منطقه ۶ افزود: این دوره آموزش ضمن خدمت ۳۸ ساعته برای ارتقای علمی منتخبان آزمون کشوری برگزار می شود.
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: خانواده سالم و کارکردهای آن، آشنایی با آسیب های اجتماعی شایع در استان تهران به ویژه شهر تهران و پیشگیری از آنها، تربیت جنسی فرزندان، مهارت های ارتباطی، فنون مسئله یابی و نیازسنجی، اختلالات یادگیری از جمله مباحث این دوره آموزشی است.
وی، سواد رسانه ای و فضای مجازی، مهارت های فرزندپروری، مفاهیم و مباحث آموزش خانواده و چگونگی ارتقای ارتباط خانه و مدرسه، سبک زندگی ایرانی اسلامی، آموزش رویکردها و فنون تدریس، چگونگی برنامه ریزی درسی در کلاس آموزش خانواده را از دیگر موضوع های دوره آموزشی مدرسان آموزش خانواده عنوان کرد.
صدری با بیان اینکه به شرکت کنندگان در دوره ارتقای علمی آموزشی مدرسان آموزش خانواده گواهی نامه ارائه می شود، افزود: همچنین به پذیرفته شدگان در آزمون پایانی این دوره آموزشی، گواهی نامه کشوری تعلق می گیرد.
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران درباره چگونگی بهره مندی از مدرسان آموزش خانواده در مدارس گفت: مشخصات، سطح تحصیلات، تخصص و سوابق این افراد در قالب بانک اطلاعاتی در مناطق و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گردآوری شده و مدارس و مناطق براساس نیاز والدین از این افراد بهره مند می شوند.
وی از تشکیل مجمع خیران انجمن اولیا و مربیان شهر تهران خبرداد و افزود: هدف از تشکیل این انجمن کمک به دانش آموزان و خانواده های آنان است که دچار آسیب های اجتماعی و مالی شدند.
صدری درباره برگزارنشدن مجمع انجمن اولیا و مربیان شهر تهران در اواخر آذرماه گفت: این مجمع به دلایلی از جمله اتفافات اخیر و آلودگی هوا برگزار نشد که اواخر دی ماه در نشستی درباره چگونگی شکل گیری مجمع انجمن اولیا و مربیان تصمیم گیری می شود.
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه ظرفیت های قابل توجه این انجمن در سال های گذشته مغفول مانده بود، گفت: با توجه به رویکرد جدید آموزش و پرورش اقدامات شایسته ای برای بهره مندی از این ظرفیت انجام می شود.
وی، هدف انجمن اولیا و مربیان را مشارکت والدین در فرایند تصمیم سازی در حوزه آموزش و پرورش دانست و افزود:مسئولان به تنهایی نمی توانند روند تعلیم و تربیت را به پیش ببرند و برای تداوم این رویکرد نیازمند همراهی اولیا هستند که این امر با تشکیل انجمن اولیا و مربیان و شوراهای این انجمن محقق می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۷۲۴۵//۱۳۴۸

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : آموزش خانواده با هدف تعلیم و تربیت دانش آموزان تبدیل به جریان عمومی شود

آموزش خانواده با هدف تعلیم و تربیت دانش آموزان تبدیل به جریان عمومی شود

۱۳ January 2018 | 7:46 pmآموزش خانواده با هدف تعلیم و تربیت دانش آموزان تبدیل به جریان عمومی شود

پاسخ دهید