تولد ۳۱ هزار نوزاد در گلستان

تولد ۳۱ هزار نوزاد در گلستانپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
تولد ۳۱ هزار نوزاد در گلستان خبر اجتماعی:

به گزارش گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا حسین وفایی روز شنبه در نشست شورای ثبت احوال استان گلستان در گرگان با بیان اینکه میزان کل ثبت ولادت ها در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۸ درصد کاهش داشته است، اظهار کرد:۹۹٫۱ درصد تولد نوزادان گلستانی در مهلت قانونی به ثبت می رسد.
به گفته وی؛ از مجموع ولادت‌ ثبت شده در استان ۱۶ هزار و ۵ نوزاد پسر و ۱۵ هزار و ۲۸۷ نوزاد دختر بودند که نسبت جمعیتی تولد هر ۱۰۴٫۷ پسر برابر با تولد ۱۰۰ دختر است.
وی تصریح کرد: در این مدت شش هزار و ۵۷۳ واقعه وفات ثبت شده که نسبت به ۹ ماهه سال گذشته ۴٫۴ درصد رشد داشت.
وفایی افزود: بیشتر واقعه های فوت در گرگان مرکز استان و کمترین آن در مراوه تپه ثبت شده است.
وی ادامه داد که پوشش حداکثری ثبت واقعه و حوادثی همچون معدن زمستان یورت از دلایل افزایش آمار فوتی های استان بوده است.
مدیرکل ثبت احوال گلستان با بیان تعهد ۹۸٫۸۵ درصدی در ثبت این واقعه و رسیدن استان به ۹۹٫۸ درصد ، گفت: نسبت ثبت این واقعه ۱۲۸٫۵ فوت زنان در برابر ۱۰۰ مورد فوت مردان بوده و بر حسب گروه سنی، ۷۵ سال به بالا بیشترین آمار را دارد و مرگ کمتر از یک‌ سال هم کاهش داشته است.
وی همچنین اظهار کرد که با توجه به آمارهای ارائه شده افزایش جمعیت مسن استان دور از انتظار نیست که حل این مساله نیازمند برنامه ریزی از سوی دستگاه های متولی است.
وفایی در خصوص ازدواج نیز گفت که گلستان رتبه یازدهم کشور را از نظر میزان ازدواج دارد که امسال بیشترین مورد در گرگان و کمترین در بندرگز ثبت شده است.
وی از کاهش ۷٫۹ درصدی ازدواج در گلستان خبر داد و افزود: در شهرستانهای مراوه و گالیکش بیشترین و درعلی آباد کتول و رامیان کمترین ازدواج به ثبت رسیده است.
وفائی ادامه داد: میانگین سن ازدواج مردان ۲۵٫۲ سال و زنان ۲۱٫۸۶ سال و در حوزه طلاق برای مردان ۳۴٫۷۹ سال و در زنان ۲۹٫۷۹ سال است.
وی به صدور کارت هوشمند ملی نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون ۷۸۴ هزار و ۸۴۶ مورد تقاضای صدور کار هوشمند ملی داشته ایم که ۷۷۱ هزار و ۲۴۰ فقره صادر و ۷۳۴ هزار و ۶۳۶ کارت به متقاضیان تحویل شده است.
استان گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفرجمعیت دارد که حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند.
۳۰۱۴/۱۶۴۸
تنظیم : مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیا

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : تولد ۳۱ هزار نوزاد در گلستان

تولد ۳۱ هزار نوزاد در گلستان

۱۳ January 2018 | 7:31 pmتولد ۳۱ هزار نوزاد در گلستان

پاسخ دهید