حمایت ۲۵۹ فرد مشهور روس از نامزدی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری

حمایت ۲۵۹ فرد مشهور روس از نامزدی پوتین در انتخابات ریاست جمهوریپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
حمایت ۲۵۹ فرد مشهور روس از نامزدی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری خبر بین المللی:

به گزارش رو شنبه گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا، روزنامه ایزوستیا نوشت در میان حامیان پوتین، اسامی کارن شاه نظروف کارگردان فیلم «شهر صفر»، ایگور کروتوی آهنگساز و تهیه کننده تلویزیون و برنده جایزه هنرمند مردمی روسیه (بالاترین نشان هنری روسیه)، فضانورد سرگئی کلیکاروف، ‌یوری ‌پولیاکوف ‌نویسنده ‌معروف ‌و ‌مجری ‌برنامه های فرهنگی تلویزیون و چند تن دیگر از پزشکان، شاعران و هنرمندان سرشناس روس دیده می شود.
براساس قوانین انتخابات روسیه، حداکثر ۶۰۰ نفر می توانند به عنوان حامیان مورد اعتماد یک نامزد، ثبت نام شوند و به مبارزه انتخاباتی برای موفقیت نامزد مورد علاقه خود بپردازند.
پوتین که به عنوان نامزد مستقل در انتخابات ریاست جمهوری روسیه شرکت کرده است، طبق قوانین انتخاباتی روسیه، باید ۳۰۰ هزار امضا شهروندان روسیه را جذب کند که ستاد انتخاباتی او تنها در چند روز اول کار خود، بیش از ۴۰۰ هزار امضا جمع کرده است.
جمع آوری امضا برای پوتین در مناطق مختلف روسیه از ۱۵ دی ماه جاری آغاز شد.
پوتین در سیزدهمین و آخرین نشست خبری خود در سال ۲۰۱۷ گفته بود اگرچه قصد دارد به عنوان نامزد مستقل در انتخابات شرکت کند اما امیدوار است بتواند حمایت احزاب و سازمان‌های مختلف را جلب کند.
ستاد انتخاباتی پوتین در چند روز نخست کاری، حدود ۴۰۰ میلیون روبل کمک حزبی یا مردمی دریافت کرد. ۴۰۰ میلیون روبل حداکثر مبلغی است که می تواند به عنوان کمک مالی به حساب نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری واریز شود.
تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری روسیه دوشنبه پنجم دی ماه امسال با انتشار مصوبه شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) در روزنامه راسیسکایا گازتا، ارگان دولت روسیه، به طور رسمی آغاز شد.
در شرایطی که کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری مانده است، آخرین نظرسنجی مرکز سنجش افکارعمومی روسیه (وسیوم) که اواخر دسامبر سال ۲۰۱۷ (اوایل دی) منتشر شد، نشان می دهد که مردم این کشور کارنامه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فعلی را تائید می کنند.
براساس این نظرسنجی، ۸۲٫۲ درصد روس ها، پشتیبان اقدام های رئیس جمهوری این کشور در عرصه های مختلف هستند. براساس قانون اساسی روسیه، یک فرد می تواند دو دوره پیاپی رئیس جمهور باشد.
پوتین از ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ دو دوره چهار ساله رئیس جمهوری روسیه بود و پس از آن به مدت چهار سال تا سال ۲۰۱۲ و در دوره ریاست جمهوری مدودیف، نخست وزیر این کشور شد.
پوتین از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری خود (مارس ۲۰۱۲)، مدودیف را به عنوان نخست وزیر روسیه منصوب کرد و توانست براساس اصلاحات انجام شده، مطابق قانون اساسی، برای یک دوره شش ساله دیگر رئیس جمهور روسیه باشد.
انتخابات ریاست جمهوری روسیه ۲۷ اسفندماه امسال برگزار می شود.
اروپام** ۱۳۴۶** خبرنگار: رحمت الله خدادادی** انتشار: زهرا هژبری

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : حمایت ۲۵۹ فرد مشهور روس از نامزدی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری

حمایت ۲۵۹ فرد مشهور روس از نامزدی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری

۱۳ January 2018 | 3:55 pmحمایت ۲۵۹ فرد مشهور روس از نامزدی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری

پاسخ دهید