اجرای طرح فاضلاب مناطق بحرانی خرمشهر آغاز شد

اجرای طرح فاضلاب مناطق بحرانی خرمشهر آغاز شدپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
اجرای طرح فاضلاب مناطق بحرانی خرمشهر آغاز شد خبر اقتصادی:

غلامرضا پورجلالی شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا : در مرحله نخست پروژه اصلاح و بازسازی مناطق مختلف شهرستان خرمشهر به انضمام ساخت و راه اندازی دو ایستگاه پمپاژ در شمال و جنوب خرمشهر، ایستگاه پمپاژ منطقه ایران زمین منطقه فیصلیه، دیزل آباد با اعتباری به میزان ۳۰۰ میلیارد ریال آغاز شد و تا نیمه اول سال ۱۳۹۷ به پایان می رسد.
وی مناطق بحرانی فاضلاب را بخشی از مولوی، عباره، کوی پلیس، حاشیه کارون، بازار صفا عنوان کرد و گفت: احداث شبکه این مناطق در اولویت بازسازی شبکه فاضلاب قرار دارند.
پور جلالی افزود: مرحله دوم پروژه احداث فاضلاب در مناطق بحرانی با اعتباری به میزان یک هزار میلیارد ریال تحت عنوان دو تا سه پروژه کلان دیگر در حال بررسی و برگزاری مناقصه است.
وی با بیان اینکه ۴۰ درصد شبکه فاضلاب خرمشهر فرسوده است، گفت: شبکه فاضلاب خرمشهر متشکل از خطوط اصلی و فرسوده به طول ۳۶۰ کیلومتر است که از این میزان ۱۵۰ کیلومتر نیاز به احداث دارد.
مدیر امور آبفای خرمشهر تکمیل نشدن طرح های فاضلاب را عامل پس زدگی فاضلاب دانست و گفت: به دلیل ناقص بودن شبکه های قدیمی و جدید هزینه های سنگینی به این شرکت وارد شده است.
پور جلالی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و احداث شبکه فاضلاب خرمشهر را دوهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
مدیر امور آبفای خرمشهر در ادامه گفت: منطقه آزاد اروند نیز قول مساعد داده است اعتباری بالغ بر ۲۶۰ میلیارد ریال جهت تکمیل شش پروژه شبکه فاضلاب مناطق کوت شیخ، ، کوی ایثار، کوی عباره، مناطق حاشیه دیوار بندر، شبکه توزیع آب کوی کارمندان این شهر را تامین نماید.
پورجلالی ، پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی احداث تصفیه خانه فاضلاب خرمشهر را یادآور شد و گفت: تصفیه خانه جامع فاضلاب خرمشهر در گام نخست این تصفیه خانه با ظرفیت ۴۸ هزار و ۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز با اعتباری به میزان ۸۱ میلیون یورو از محل اعتبارات فاینانس و شش میلیارد ریال از محل اعتبارات دولت برای اجرای گام نخست این پروژه تخصیص یافته است.
به گزارش گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا بعد از جنگ تحمیلی آسیب های زیادی به تاسیسات و زیرساخت ها به شبکه آب و فاضلاب خرمشهر وارد شد و در سال ۱۳۷۴ طرح جامع فاضلاب جهت اجرای شبکه فاضلاب به طول ۳۶۰ کیلومتر آغاز شد و تاکنون ۶۰ درصد این شبکه اجرا شده و ۴۰ درصد باقی مانده است.
شهرستان خرمشهر ۲۹ هزار مشترک فاضلاب دارد.
۷۱۰۵/۷۱۰۰
خبرنگار: کمیله حجازی ** تنظیم : حمیدرضا ترابی فرد **انتشار: محسن بهاروند

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : اجرای طرح فاضلاب مناطق بحرانی خرمشهر آغاز شد

اجرای طرح فاضلاب مناطق بحرانی خرمشهر آغاز شد

۱۴ January 2018 | 3:31 amاجرای طرح فاضلاب مناطق بحرانی خرمشهر آغاز شد

پاسخ دهید