احیای سازه های تاریخی آبی با تمرکز بر نقش جوامع محلی در توسعه یافتگی

احیای سازه های تاریخی آبی با تمرکز بر نقش جوامع محلی در توسعه یافتگیپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
احیای سازه های تاریخی آبی با تمرکز بر نقش جوامع محلی در توسعه یافتگی در خبر علمی

به گزارش گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی باقری سرپرست دفتر آموزش محیط‌ زیست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در ششمین برنامه زنگ آموزش سازمان حفاظت محیط زیست، از چهار متخصص امور آب و محیط زیست که هر یک تجارب ارزشمندی در این خصوص داشته اند؛ دعوت کرده ایم تا درباره احیای سازه های تاریخی آبی و نقش حیاتی جوامع محلی در جزیره قشم در توسعه یافتگی این جزیره سخنرانی کنند.
وی افزود: قرار گرفتن کشور ایران در کمربند خشک جغرافیایی و نوار بیابانی باعث شده تا شرایط آب و هوایی آن جزو مناطق کم باران جهان به شمار آید و میانگین بارش های کشور فقط معادل یک سوم متوسط جهانی باشد.
سرپرست دفتر آموزش محیط‌زیست ادامه داد: مردم ایران در طی هزاران سال در این شرایط جغرافیایی و آب و هوایی با مدیریت مصرف آب و ابداع تکنولوژی های بومی برای استحصال آب زندگی کرده اند و سازه های تاریخی به جا مانده، مانند قنات ها و برکه های استحصال آب باران در قشم گواه این مدعا است.
وی با اشاره به بحران جدی کمبود آب در بسیاری از مناطق کشور و لزوم چاره اندیشی برای آن، آموزش مداوم با استفاده از علوم نوین و دانش بومی مبتنی بر تجربه های ارزشمند پیشینیان را دو راهبرد برای سازگاری با شرایط جدید دانست.
اثرات تغییرات اقلیمی بر جوامع انسانی و تمدن ها، خشک شدن تالاب ‌ها ، ژینایی رودخانه ها و درس های محیط زیستی زلزله‌ ها موضوعات زنگ آموزشی سازمان محیط زیست بود که تاکنون برگزار شد.
علمی ۹۰۱۴**
تنظیم: کیمیا عبدالله پور* انتشار: محتشمی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : احیای سازه های تاریخی آبی با تمرکز بر نقش جوامع محلی در توسعه یافتگی

احیای سازه های تاریخی آبی با تمرکز بر نقش جوامع محلی در توسعه یافتگی

۱۳ January 2018 | 8:31 pmاحیای سازه های تاریخی آبی با تمرکز بر نقش جوامع محلی در توسعه یافتگی

پاسخ دهید