مدارس اهواز و کارون در روز یکشنبه تعطیل شد

مدارس اهواز و کارون در روز یکشنبه تعطیل شدپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
مدارس اهواز و کارون در روز یکشنبه تعطیل شد خبر اجتماعی:

کیامرث حاجی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا اظهار کرد: پس از طرح موضوع در کمیته آلایندگی محیط زیست خوزستان و بررسی گزارشات محیط زیست و اداره کل هواشناسی استان مبنی بر استمرار پدیده اینورژن (وارونگی دما)، تعطیلی روز یکشنبه مدارس اهواز و کارون برای فردا مصوب شد.
مدیر کل هواشناسی خوزستان نیز به گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا گفت: امروز شنبه ارتفاع پدیده وارونگی در اهواز به ۲۸۶متر رسید که بر اساس پیش بینی ها این وضعیت فردا نیز ادامه خواهد داشت.
کوروش بهادری افزود: با توجه به انباشت ذرات گرد و غبار کمتر از ۲میکرونی معلق در هوا ممکن است با وجود پدیده وارونگی ،غلظت آلاینده ها فردا افزایش یابد که این وضعیت برای گروههای سنی سالمندان و خردسالان مضر خواهد بود.
مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز شنبه میزان گرد و غبار موجود در فضای اهواز را ۲۵۲ میکروگرم بر مترمکعب و وضعیت هوای این شهر را ناسالم اعلام کرد.
دستگاه های پایش هوا سازمان حفاظت محیط زیست پنج شاخص مورد نظر سازمان جهانی بهداشت (شاخص PSI) را که به آلاینده های پایه تعبیر می شود (شامل مونوکسیدکربن، ترکیبات اکسیدهای ازت، اکسیدهای گوگرد، ازن و ذرات معلق) اندازه گیری می کند. در صورتی که این شاخص کمتر از ۵۰ باشد، هوا در شرایط پاک؛ در صورتی که بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشد هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس؛ در صورتی که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ باشد ناسالم برای همه گروه های سنی؛ در صورتی که بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ باشد بسیار ناسالم و در صورتی که بیش از ۳۰۰ باشد شرایط هوا خطرناک ارزیابی می شود.

۷۱۶۴/۶۰۰۲
خبرنگار: عاطفه جوادی **انتشار : کبری آقازری

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : مدارس اهواز و کارون در روز یکشنبه تعطیل شد

مدارس اهواز و کارون در روز یکشنبه تعطیل شد

۱۳ January 2018 | 10:15 pmمدارس اهواز و کارون در روز یکشنبه تعطیل شد

پاسخ دهید