مدیرکل دامپزشکی: توزیع تخم مرغ منجمد در خراسان شمالی صحت ندارد

مدیرکل دامپزشکی: توزیع تخم مرغ منجمد در خراسان شمالی صحت نداردپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
مدیرکل دامپزشکی: توزیع تخم مرغ منجمد در خراسان شمالی صحت ندارد خبر اجتماعی:

به گزارش گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا سیدمحمد مهدی احمدی اظهارکرد: شناور نگهداشتن در آب یک روش ساده و ابتدایی و علمی جهت تفریق تخم مرغ تازه وکهنه است به نحوی که وقتی تخم مرغ بر روی آب شناور می ماند که اتاقک هوایی آن به اندازه ی کافی برای شناور نگهداشتن تخم مرغ بزرگ شده باشد و این به مفهوم کهنه بودن آن است.
احمدی با بیان اینکه تخم مرغ خوراکی یک فرآورده ی خام دامی فساد پذیر می باشد که صرفا به دو صورت بهداشتی قابلیت نگهداری دارد گفت: تخم مرغ خوراکی کامل، باید در دمای صفر تا ۴ درجه سانتیگراد (دمای یخچال) و با عمر ماندگاری حداکثر یک ماه قابلیت نگهداری دارد.
وی بیان کرد: تخم مرغ مایع (بدون پوسته)، این تخم مرغ بصورت تازه سه روز و بصورت منجمد به مدت ۶ ماه در دمای ۱۸- درجه سانتیگراد قابلیت نگهداری و عمر ماندگاری دارد.
در روزهای اخیر و پس از توزیع تخم مرغ در سطح گسترده،برخی شایعات مبنی بر توزیع تخم مرغ منجمد در سطح استان منتشر شده بود.
توزیع ۲۰ تن تخم مرغ در سطح بازار استان از هفته گذشته آغاز شده است.
استان خراسان شمالی ۸۵ واحد مرغ داری با ظرفیت یک میلیون و ۹۷۱ هزار قطعه دارد که از این تعداد ۶۷ واحد مرغ داری با ظرفیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه فعال است.
۱۸ واحد مرغداری در خراسان شمالی هم نیمه فعال است.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار گروه خبری 7 تو به نقل از ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
ع/ ۶۰۴۲ انتشار: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : مدیرکل دامپزشکی: توزیع تخم مرغ منجمد در خراسان شمالی صحت ندارد

مدیرکل دامپزشکی: توزیع تخم مرغ منجمد در خراسان شمالی صحت ندارد

۱۴ January 2018 | 3:31 pmمدیرکل دامپزشکی: توزیع تخم مرغ منجمد در خراسان شمالی صحت ندارد

پاسخ دهید