وجود چالش بین متخصصین حوزه درمان و ارائه دهندگان خدمات تشخیصی

وجود چالش بین متخصصین حوزه درمان و ارائه دهندگان خدمات تشخیصی



پایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
وجود چالش بین متخصصین حوزه درمان و ارائه دهندگان خدمات تشخیصی خبر اجتماعی:

به گزارش خبرنگار گروه خبری 7 تو به نقل از مهر، دکتر مرتضی صانعی طاهری در حاشیه سمینار دو روزه تصویر برداری زنان، اظهارداشت: این سمینار با همکاری گروه رادیولوژی دانشگاه شهید بهشتی تهران وبا حضور ۴۵۰ متخصص رادیولوژی و دستیاران رادیولوژی برگزار شده است.

وی افزود: از مباحث مورد بحث در این سمینار، مشکلات و بیماری زنان در قبل و بعد از دوران یائسگی است.

صانعی طاهری اظهار داشت: استاندارد سازی گزارش های سونوگرافی، کاربرد سونوگرافی در نازایی و ناباروری مردان و همچنین بیماری های شایع زنان نیز از مباحثی است که در این سمینار دو روزه مورد بررسی قرار می گیرد.

دبیر سمینار تصویربرداری زنان تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری هایی که در این زمینه وجود دارد نیاز بود که یک استانداردسازی در ارائه گزارش های رادیولوژی در کل کشور انجام شود. به همین دلیل ما فرم هایی را تهیه کردیم که در بین شرکت کنندگان توزیع شد و همچنین این فرم را در سایت انجمن قرار دادیم تا از این پس براساس آن رادیولوژیست ها، گزارش های خود را تنظیم کنند تا بتوانیم کمک کنیم به تکنسین ها و متخصصان زنان و زایمان؛ چرا که آنها هم یک سوی کار تشخیص و درمان قرار دارند.

صانعی طاهری یادآور شد: تمام کارها برای درمان بیمار، یک کار تیمی است و ارتباط نزدیک و تنگاتنگی را بین متخصصین مختلف می طلبد. رادیولوژیست ها، متخصصین زنان و زایمان و رادیوانکولوژیست ها همه می بایست در جهت رفع نیاز بیمار وتشخیص سریع و به موقع متحد باشند.

وی افزود: بزرگترین چالشی که ما در کشور داریم، عدم ارتباط بین متخصصین است. هنگام انجام یک کار تیمی می بایست متخصصین حوزه تشخیص و درمان به صورت مستمر با یکدیگر در ارتباط باشند.

دبیر سمینار تصویربرداری زنان تأکید کرد: برای تشخیص و درمان نیاز است که بین پزشک بیمار  و پزشکی که خدمات تشخیصی انجام می دهد یک همکاری مستمر برقرار باشد و برای استمرار این ارتباط نیاز به برگزاری چنین سمینارهایی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این سمینار پنل هایی برای متخصصین زنان و متخصصین رادیوتراپی در نظر گرفته شده است.

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : وجود چالش بین متخصصین حوزه درمان و ارائه دهندگان خدمات تشخیصی

وجود چالش بین متخصصین حوزه درمان و ارائه دهندگان خدمات تشخیصی

۱۵ February 2018 | 1:52 pm



وجود چالش بین متخصصین حوزه درمان و ارائه دهندگان خدمات تشخیصی

پاسخ دهید