از تابستان سال آینده پرواز چارتاری داخل کشور نخواهیم نداشت/ با هر تور ارزانی به خارج کشور نروید

از تابستان سال آینده پرواز چارتاری داخل کشور نخواهیم نداشت/ با هر تور ارزانی به خارج کشور نرویدپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
از تابستان سال آینده پرواز چارتاری داخل کشور نخواهیم نداشت/ با هر تور ارزانی به خارج کشور نروید خبر اجتماعی:

از تابستان سال آینده پرواز چارتاری داخل کشور نخواهیم نداشت/با هر تور ارزانی به خارج کشور نرویدبه گزارش خبرنگار گروه جامعه گروه خبری 7 تو به نقل از میزان، حرمت اله رفیعی در نشست خبری شصتمین سالگرد تاسیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران گفت: در دوره جدید هیات مدیره انجمن تلاش کردیم که حقوق صنعت گردشگری را مانند حقوق صنوف دیگر احیا کنیم. جایگاه انجمن‌های گردشگریط جایگاه مناسبی نیست و در برخی سازمان‌ها دولت برای رفع تکلیف و سیاهی لشکر از انجمن‌ها دعوت می‌کند.

وی افزود: به تازگی با سازمان هواپیمایی کشوری تفاهم‌نامه امضا کردیم و زین پس رسیدگی به شکایت، تعیین صلاحیت‌ها، تمدید و تشکیل پرونده و بازدید‌ها از دفاتر به عهده انجمن خواهد بود.

رفیعی با اشاره به مخالفتش با بازرسی از دفاتر گفت: با رویه‌ای بازرسی از دفاتر صورت می‌گیرد مخالف هستیم. به طور کلی دفاتر ما متخلف نیستند و گاهی به قوانین آشنایی ندارند. بخش مهمی از مشکلات را ایرلاین‌ها ایجاد می‌کنند. دفاتر یک حلقه واسط است که خدمات را از شرکت‌های مختلف می‌گیرند و به مخاطبان ارائه می‌دهند.

وی افزود: تخلف در دفاتر حداقلی است، اما تا شب عید می‌شود، بازرسی از دفاتر‌ها شروع می. شود. ان هم در شرایطی که وضعیت دفاتر بحرانی است و پیک کاری آن‌ها محسوب می‌شود. باید برویم بررسی کنیم که کدام دفاتر به قانون آشنایی کامل ندارند. طی سالهای گذشته تعداد دفاتر زیادی ایجاد شده و از سوی دیگر سایت هایی نیز وجود دارد که نگرانی هایی برای ما ایجاد کرده است.

رییس هیات مدیره انجمن در پاسخ به سوال میزان درباره وضعیت سایت های فروش خدمات و نگرانی که حضور پرتعداد این سایت ها ایجاد کردند، گفت: نگرانی ما از سایت های غیر مجازی است. به دفاتر اعلام کرده ایم که به سمت ایجاد سایت بروند و از سازمان میراث فرهنگی و هواپیمایی مجوزهای لازم را دریافت کنند. در هر سایتی باید مجوز دار بودن آن مشخص باشد و در سایت سازمان هواپیمایی کشور نیز اسامی سایت های معتبر وجود دارد.

وی درباره پروازهای چارتری گفت: سازمان هواپیمایی از اول اسفند ۴ مسیر پر تردد را انتخاب و پروازهای چارتری آن را حذف کرده است. قرار است از ابتدای تابستان سال آینده نیز تمام پروازهای داخلی سیستمی باشد و بلیط چارتری حذف شود. ما موافق این اتفاق هستیم. اگر ایرلاین ها به موضوع تن بدهند به نفع ماست. باید جلوی پدیده چارتری مگر در مسیرهای خاص خارجی گرفته شود. نرخ بلیت هواپیما سیستمی خواهد شد و دفاتر دخالتی در تعیین قیمت آن ندارد.

رفیعی با اشاره به تاثیرات نوسانات ارز در حوزه گردشگری گفت: متاسفانه نوسان ارز روزانه شده این اتفاق بر سفرهای داخلی و خارجی ما تاثیر گذاشته است. وقتی دولت خروج ارز از کشور را تا سقف ۵ هزار دلار مجاز می داند چرا به مسافر تنها هزار دلار ارز داده می شود. 

وی درباره مشکلات با مالیت ارزش بر افزوده نیز گفت: به دنبال مشکلاتی که با مالیات داری به دنبال تفاهم نامه ای با این سازمان هستیم. ماموران مالیات در دفاتر حضور پیدا می کنند و با حجم بالای مکاتبات برای خرید یک بلیت روبرو می شود. بعد مالیات را ماده سه و علی راس محسوب می کنند و این موضوع برای ما مشکلاتی ایجاد کرده است. اگر شعار دولت تقویت بخش گردشگری است باید ما را در این راه همراهی کند.

رییس هیات مدیره انجمن خدمات جهانگردی ایران نیز در آستانه نوروز توصیه های برای مسافران داشت: از گردشگران خواهش می کنیم که به هر قیمتی به یک تور ارزان تن ندهند. گاهی در خانه بنشینم به جای اینکه به یک سفر خارجی ارزان برویم، بیشتر به ما خوش خواهد گذشت. تورهای ارزان هتل ها و امکاناتی را در مسافت های طولانی از مراکز گردشگری در نظر می گیرند و ما به تفاوت ارزانی را باید پول تاکسی بدهیم. هر چند از سوی دیگر فضا به سمت و سویی رفته که مانع سفر به خارج از کشور بشویم اما باید در نظر گرفت که سفر در دین و آیین ما توصیه شده است. 

همچنین مسئول برگزاری گردهمایی شصتمین سال تاسیس این انجمن درباره تغییر تاریخ این رویداد گفت: در اسفند ماه، دفاتر با پیک کاری روبرو بودند و مراکز دولتی نیز با حجم بالای کاری روبرو بودند، به همین دلیل تاریخ برگزاری این رویداد تغییر کرد. این رویداد مقدمه یک اتفاق بزرگتر در حوزه گردشگری است.دفاتر خدمات سهم بزرگی در تولید ناخالص ملی کشور دارند اما این شاخصه ها هیچ جا ثبت نمی شود. در این رویداد توجه ها را به اهمیت دفاتر جلب خواهیم کرد.

انتهای پیام/

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : از تابستان سال آینده پرواز چارتاری داخل کشور نخواهیم نداشت/ با هر تور ارزانی به خارج کشور نروید

از تابستان سال آینده پرواز چارتاری داخل کشور نخواهیم نداشت/ با هر تور ارزانی به خارج کشور نروید

۱۳ March 2018 | 10:43 amاز تابستان سال آینده پرواز چارتاری داخل کشور نخواهیم نداشت/ با هر تور ارزانی به خارج کشور نروید

پاسخ دهید