نباید نوکر فضای تلگرام باشیم/بسیج و حوزه علمیه سلاح برتر ما در مقابل دشمن است

نباید نوکر فضای تلگرام باشیم/بسیج و حوزه علمیه سلاح برتر ما در مقابل دشمن استپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
نباید نوکر فضای تلگرام باشیم/بسیج و حوزه علمیه سلاح برتر ما در مقابل دشمن است در اخبار سیاسی

نباید نوکر فضای تلگرام باشیم/بسیج و حوزه علمیه سلاح برتر ما در مقابل دشمن استبه گزارش گروه سیاسی گروه خبری 7 تو به نقل از میزان به نقل از حوزه، آیت‌الله  ناصر مکارم‌شیرازی روز سه شنبه در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون که در بیت معظم له در قم برگزار شد با بیان اینکه روحانیت از بسیج جدا نیست، چون ماهیت و جنس آن‌ها یکی است گفت: به همین دلیل هردو باید با هم باشند، اگر جدا شوند تضعیف خواهند شد.

این مرجع تقلید افزود: نکته دیگر این است قدر این دو نهاد را ندانستیم، این دونهاد در همه مسائل نقش آفرین بوده و هستند.

 

وی ابراز داشت: روحیه جهادی مسئله مهمی است که در دو نهاد بسیج و سپاه وجود دارد؛ اما دشمنان از این فاکتور مهم برخوردار نیستند و به دلیل نداشتن این سلاح برتر، سربازان آن‌ها در جنگ فراری هستند.

معظم له گفت: همه مسئولین باید بدانند، حفظ انقلاب و دین، تقویت و حفظ این دو نهاد نیز مهم است. باید انواع سلاح برای دفاع از خود تهیه کنیم، ولی سلاح برترما همین نیروی بسیج و حوزه است؛ باید این دو نهاد را تقویت و با سایر مراکز مرتبط کرد.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: مسئله دیگر ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین نهاد‌های مختلف حوزه، علما و بسیج و سپاه است، می‌توان با برنامه ریزی درست بر این هم افزایی وهماهنگی افزود.

معظم له بیان داشت: مسئله دیگر افزایش علم و فنون جدید است. اهل بیت (ع) علم زیادی داشتند. نیرو‌های فرهنگی بسیج و سپاه هم باید روزبه روز بر علم وتوانایی خود بیفزایند.

وی با بیان اینکه حوزه میراث ماندگار است و ظرفیت عظیمی در آن است و باید قدر این ظرفیت عظیم را دانست، افزود: همه نهاد‌ها باید با حوزه در ارتباط باشند و از میراث ماندگار و چشمه جوشان آن استفاده کنند.

 آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: حضرت علی (ع) فرمودند: همه برای رسیدن به فیض خدا که بی نهایت است، باید ظرف خود را هم افزایش دهد. فیض خدا بی نهایت است، اما باید ظرفیت خود را افزایش دهیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه بنابراین باید توانمندی حوزه و بسیج را افزایش داد گفت: الان گرفتار فضای مجازی هستیم و این فضا بلای جان خانواد‌ها شده است.

معظم له عنوان کرد: دشمن از طریق فضای مجازی می‌خواهد جامعه اسلامی را به بردگی بکشد و کسی که وارد این فضا می‌شود، اختیاری از خود ندارد؛ باید این فضا را از دشمن گرفت و اجازه نداد دشمن جامعه اسلامی را به بردگی بکشاند.

ایشان بیان داشت: بعضی به استفاده از فضای مجازی اصرار دارند و این مشکلات اخیر نشان دهنده همین واقعیت است، اما سپاه وبسیج برای گرفتن این فرصت از دشمن، باید نقش آفرینی کنند.

 آیت الله مکارم شیرازی گفت: نباید نوکر فضای تلگرام باشیم، بلکه باید این فضا را در دست بگیریم و فضای درست و سالمی برای جوانان درست کنیم تا بیش از این جامعه به بردگی کشانیده نشود.

وی خاطرنشان کرد: موضوع بعدی آشنایی نسل‌های ۵ و ۶ انقلاب است باید این نسل‌ها را با مبانی دینی و آرمان‌های انقلاب و امام راحل آشنا کنیم این برنامه ریزی می‌خواهد.

 

انتهای پیام/

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : نباید نوکر فضای تلگرام باشیم/بسیج و حوزه علمیه سلاح برتر ما در مقابل دشمن است

نباید نوکر فضای تلگرام باشیم/بسیج و حوزه علمیه سلاح برتر ما در مقابل دشمن است

۱۴ March 2018 | 10:34 amنباید نوکر فضای تلگرام باشیم/بسیج و حوزه علمیه سلاح برتر ما در مقابل دشمن است

پاسخ دهید