دومین بیانیه اتحادیه اروپا درباره خشونت های اخیر رژیم صهیونیستی

دومین بیانیه اتحادیه اروپا درباره خشونت های اخیر رژیم صهیونیستیپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
دومین بیانیه اتحادیه اروپا درباره خشونت های اخیر رژیم صهیونیستی خبر بین المللی:

به گزارش گروه خبری 7 تو به نقل از مهر، سخنگوی اتحادیه اروپا در بیانیه ای درباره جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه که به شهادت دست کم ۹ فلسطینی از جمله یک خبرنگار با جلیقه خبرنگاری منجر شد، اعلام کرد که این مساله پرسش های جدی درباره متناسب بودن کاربرد قوه قهریه ایجاد می کند که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

«مایا کاسیانچیچ» شنبه شب با صدور بیانیه ای اعلام کرد: روز گذشته (جمعه) دست کم ۹ فلسطینی از جمله یک خبرنگار که جلیقه با نشان خبرنگاری (PRESS) بر تن داشت در تیراندازی مستقیم اسرائیلی ها در غزه کشته و صدها تن نیز مجروح شدند.

بیانیه اتحادیه اروپا می افزاید: این موضوع پرسش های جدی درباره متناسب بودن شدت عمل و کاربرد قوه قهریه ایجاد می کند که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

سخنگوی اتحادیه اروپا در ادامه ضمن ابراز اندوه از دست رفتن جان انسان ها خواستار اجازه برای انتقال مجروحان به بیمارستان های خارج از غزه شده و می افزاید: اتحادیه اروپا درخواست قبلی خود برای نهایت خویشتنداری را مورد تاکید دوباره قرار می دهد، اکنون اولویت باید خودداری از تشدید تنش ها و از دست رفتن جان انسان ها باشد.

گفتنی است که روز جمعه بیش از ۲۰ هزار فلسطینی ساکن غزه در ادامه جمعه «راهپیمایی بازگشت» در مناطق مرزی تظاهرات کردند. نظامیان رژیم صهیونیستی نیز با شلیک مستقیم گلوله جنگی به آنها ۹ نفر را شهید و بیش از ۱۳۰۰ نفر را زخمی کردند.

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : دومین بیانیه اتحادیه اروپا درباره خشونت های اخیر رژیم صهیونیستی

دومین بیانیه اتحادیه اروپا درباره خشونت های اخیر رژیم صهیونیستی

۸ April 2018 | 4:31 amدومین بیانیه اتحادیه اروپا درباره خشونت های اخیر رژیم صهیونیستی

پاسخ دهید