تظاهرات ساکنان جزیره «سقطری» یمن علیه اشغالگری امارات

تظاهرات ساکنان جزیره «سقطری» یمن علیه اشغالگری اماراتپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
تظاهرات ساکنان جزیره «سقطری» یمن علیه اشغالگری امارات خبر بین المللی:

به گزارش گروه بین‌الملل گروه خبری 7 تو به نقل از فارس ، برخی منابع خبری از برپایی تظاهراتی جدید از سوی اهالی جزیره سقطری در یمن و علیه حضور فزاینده نظامیان امارات متحده عربی در این جزیره خبر دادند.

 به نوشته وبگاه انگلیسی «العربی»، صدها نفر از ساکنان جزیره سقطری روز دوشنبه با تجمع در شهر «حدیب» و اهتزار پرچم یمن علیه اشغال این جزیره توسط امارات شعار سر دادند.

بر پایه این گزارش، معترضان یمنی ترک نظامیان اماراتی از این منطقه و حفظ منابع طبیعی منحصر به فرد آن را خواستار شدند.

این منبع خبری گزارش داد که کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز با راه اندازی هشتگی به زبان عربی با مضمون «سقطری، شیخ نشین هشتم امارات نمی‌شود» موج اعتراضی براه انداختند.


نمایی از تظاهرات ضد اماراتی در سقطری

زنان ساکن سقطری نیز روز شنبه گذشته تظاهراتی مشابه علیه حضور نظامی امارات در این جزیره برگزار کردند .

امارات به تازگی ۳۰۰ نظامی را در بخش‌های حیاتی این جزیره چون فرودگاه، بنادر و مقرهای دولتی مستقر کرده است. این کشور یکی از ستون‌های اصلی ائتلاف عربستان در نبرد علیه حوثی‌های یمن است .

این در حالی است که «هاشم سعد السقطری» استاندار «سقطری» نیز چند روز قبل اقدام‌های امارات را محکوم کرد و از دولت مستعفی یمن برای مشروعیت بخشیدن به اشغالگری امارات در کشور، انتقاد کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی یمن« سبأ» اظهار داشت: «حضور نیروهای اماراتی در جزایر سقطری نقض آشکار کلیه قوانین و مقررات بین‌المللی و به منزله دخالت آشکار در امور کشورهای دیگر است.»

هاشم سعد افزود: «اقدام‌های مقامات امارات در این جزائر به گونه‌ای است که انگار این بخش، بخشی از اراضی آن‌هاست و هیچ جای شکی نمی‌گذارد که بگوییم امارات و کشورهای بزرگ حامی آن به دنبال اشغال این منطقه و بازی با سرنوشت آن و سرمایه‌های بی‌نظیرش هستند.»

سقطری، یک مجمع الجزائر یمنی شامل ۶ جزیره و دارای جایگاه راهبردی ویژه‌ای در اقیانوس هند ، شاخ آفریقا و خلیج عدن است و امارات که اکنون بخش‌های زیادی از سواحل و اراضی جزیره «سقطری» را، تحت کنترل خود گرفته است، می‎خواهد این جزیره مهم یمن را به مرکز نفوذش در خلیج عدن و شاخ آفریقا مبدل کند. 

انتهای پیام/ح

 

 

 

 

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : تظاهرات ساکنان جزیره «سقطری» یمن علیه اشغالگری امارات

تظاهرات ساکنان جزیره «سقطری» یمن علیه اشغالگری امارات

۷ May 2018 | 8:09 pmتظاهرات ساکنان جزیره «سقطری» یمن علیه اشغالگری امارات

پاسخ دهید