مصادیق معاملات و عملیات مالی مشکوک به پولشویی مشخص شد

مصادیق معاملات و عملیات مالی مشکوک به پولشویی مشخص شدپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
مصادیق معاملات و عملیات مالی مشکوک به پولشویی مشخص شد در اخبار سیاسی

تعیین مصادیق معاملات و عملیات مالی مشکوک به پولشوییبه گزارش گروه سیاسی گروه خبری 7 تو به نقل از میزان، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس پیرامون لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی با اصلاح بند (پ) ماده ۷ این لایحه با ۱۳۴ رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در بند پ. ماده ۷ بر ارائه گزارش معاملات یا عملیات یا شروع به عملیات بیش از میزان مصوب شورا یا معاملات و عملیات مشکوک بانکی، ثبتی، سرمایه گذاری صرافی، کارگزاری و مانند آن‌ها به مرکز اطلاعات مال تاکید شده است.

بر اساس گزارش خانه ملت در تبصره این بند آمده است: معاملات و عملیات مشکوک شامل هر نوع معامله، دریافت یا پرداخت مال اعم از فیزیکی یا الکترونیکی یا شروع به آن‌ها است که براساس اوضاع و احوالی مانند موارد زیر ظن وقوع جرم را ایجاد کند:

۱- معاملات و عملیات مالی مربوط به ارباب رجوع که بیش از سطح فعالیت مورد انتظار وی باشد.

۲- کشف جعل، اظهار کذب یا گزارش خلاف واقع از سوی مراجعان قبل یا بعد از آنکه معامله یا عملیات مالی صورت گیرد و نیز در زمان اخذ خدمات پایه.

۳- معاملات یا عملیات مالی که به هر ترتیب مشخص شود صوری یا ظاهری بوده و مالک شخص دیگری است.

۴ – معاملات یا عملیات مالی که بیش از سقف مقرر در آیین نامه اجرایی این قانون هر چند مراجعان قبل یا حین معامله یا عملیات مزبور از انجام آن انصراف داده یا بعد از آن بدون دلیل منطقی نسبت به فسخ قرارداد قدام نمایند.

انتهای پیام/

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : مصادیق معاملات و عملیات مالی مشکوک به پولشویی مشخص شد

مصادیق معاملات و عملیات مالی مشکوک به پولشویی مشخص شد

۱۶ May 2018 | 10:01 amمصادیق معاملات و عملیات مالی مشکوک به پولشویی مشخص شد

پاسخ دهید