تعمیرات پالایشگاه‌ها عامل کاهش تولید بنزین/ خودکفایی تنها مشروط به تولید نیست

تعمیرات پالایشگاه‌ها عامل کاهش تولید بنزین/ خودکفایی تنها مشروط به تولید نیستپایگاه خبری 7 تو گزارش می دهد:
تعمیرات پالایشگاه‌ها عامل کاهش تولید بنزین/ خودکفایی تنها مشروط به تولید نیست خبر اقتصادی:

بنزینبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد گروه خبری 7 تو به نقل از میزان، بنزین به عنوان فرآورده نفتی پرکاربرد محصولی استراتژیک به حساب می‌آید که تلاش برای خودکفایی در آن، مدت‌ها است که در داخل کشور آغاز شده است.

 

بنا بر آمار ظرفیت تولید بنزین کشور ۸۰ میلیون لیتر در روز است که به علت تعمیرات اساسی برخی پالایشگاه‌ها، هم اکنون روزانه حدود ۷۰ میلیون لیتر بنزین در داخل تولید می‌شود.

 

در کنار تلاش برای خودکفایی، تلاش برای تولید بنزین یورو ۴ و نفت گاز یورو ۴ نیز صورت می‌گیرد که با پروژه‌های اجرا شده تولید بنزین یورو ۴ کشور از نیمه دوم امسال به حدود ۶۵ میلیون لیتر و میزان تولید نفت گاز یورو ۴ نیز به ۵۰ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

 

پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان یکی از پروژه‌های مهم در این حوزه معرفی می‌شود که با تکمیل آن میزان تولید بنزین کشور به بیشترین حد خود می‌رسد.

این پالایشگاه که در سه فاز تعریف شده با افتتاح فاز نخست ان در سال گذشته، ۶ میلیارد لیتر فرآورده تولید شده، در فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس از اسفند سال گذشته آغاز کرده مجموع بنزین تولیدی ۲ فاز در پالایشگاه را به روزانه ۲۲ میلیون لیتر در روز رسانده است.

 

بنا بر برنامه ریزی‌های صورت گرفته فاز سوم نیز تا پایان امسال به مرحله بهره برداری می‌رسد که تولید ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی را به دنبال دارد.

 

گفتنی است بیژن زنگنه وزیر نفت در جدیدترین اظهارات خود در خصوص تولید بنزین گفت: در سه ماهه نخست امسال میزان تولید بنزین با ۲۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم ۷۷ میلیون لیتر می‌رسد که امیدواریم این میزان تا پایان سال جاری به ۹۶ میلیون لیتر برسد که این خبر از افزایش ۵۰ درصدی در تولید بنزین خواهد بود.

 

وزیر نفت خودکفایی در بنزین را تنها مشروط به افزایش تولید ندانست بلکه قیمت بنزین و میزان مصرف خودرو‌های تولیدی تاثیر موثری در مصرف بنزین دارد.

انتهای پیام/

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری 7 تو مشاهده بفرمایید.


مشاهده : تعمیرات پالایشگاه‌ها عامل کاهش تولید بنزین/ خودکفایی تنها مشروط به تولید نیست

تعمیرات پالایشگاه‌ها عامل کاهش تولید بنزین/ خودکفایی تنها مشروط به تولید نیست

۱۷ May 2018 | 4:00 amتعمیرات پالایشگاه‌ها عامل کاهش تولید بنزین/ خودکفایی تنها مشروط به تولید نیست

پاسخ دهید