ادامه مذاکره برای دستمزد«سایر سطوح مزدی»/تعیین مزد به صورت ترکیبی

ادامه مذاکره برای دستمزد«سایر سطوح مزدی»/تعیین مزد به صورت ترکیبیبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری 7 تو به نقل از مهر، در نشست دویست و هشتاد و دومین شورای عالی کار که از ساعت ۱۶ در وزارت کار برگزار شد، بعد از گذشت حدود ۹ ساعت چانه زنی، در حدود ساعت ۱ بامداد دستمزد کارگران حداقلی بگیر یعنی کارگرانی که برای سال اول وارد بازار کار می‌شوند از یک میلیون و ۱۱۱ هزار تومان در سال ۹۷ به یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان افزایش یافت که با احتساب حق مسکن و بن کارگری، دریافتی یک کارگر مجرد یا متأهل بدون فرزند برای سال ۹۸ حدود یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و حداقل دریافتی یک کارگر متأهل دارای یک فرزند حدود ۲ میلیون خواهد بود.

اما پس از توافق برای دستمزد حداقلی بگیران، از حدود دو ساعت پیش بررسی دستمزد کارگران با سابقه که تحت عنوان «سایر سطوح مزدی» شناخته می‌شوند، آغاز شده است تا با گذشت بیش از ۱۱ ساعت از نشست شورای عالی کار، همچنان این جلسه ادامه داشته باشد.

بر اساس پیشنهاداتی که در خصوص سایر سطوح مزدی از سوی نمایندگان کارگری و کارفرمایی ارائه می‌شود، تعیین دستمزد این گروه از کارگران به صورت ترکیبی از درصد و رقم ریالی ثابت است.

اکنون (۳:۳۰ بامداد) نمایندگان کارگری و کارفرمایی در خصوص میزان درصد و رقم ثابت در حال رایزنی و چانه زنی هستند.

پایگاه خبری 7 تو – کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری 7 تو مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : ادامه مذاکره برای دستمزد«سایر سطوح مزدی»/تعیین مزد به صورت ترکیبی

ادامه مذاکره برای دستمزد«سایر سطوح مزدی»/تعیین مزد به صورت ترکیبیادامه مذاکره برای دستمزد«سایر سطوح مزدی»/تعیین مزد به صورت ترکیبی

پاسخ دهید